Sledujte nás na Facebooku
nebo Instagramu

© 2020 www.uniquequartet.cz, webdesign by ELABORATE DIGITAL & Igor Balko

Barbora Mochowa

Česká zpěvačka, pianistka a skladatelka. Přináší na naši scénu neobvyklé pojetí popu, zasněného, naléhavého i magického. Spolu se smyčcovým Unique Quartet vytvořili charakteristické a nerozlučné spojení. V roce 2016 Barbora Mochowa vydala své debutové album Waiting for the White Raven, do kterého Unique Quartet nahrál smyčcové party. Širší veřejnosti se představila v českém národním kole Eurovize 2019 a opět i v roce 2020 s magickou písní White & Black Holes.

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Vesna

Česká dívčí kapela, kterou v roce 2017 založila zpěvačka a textařka Patricie Fuxová. Kapela se obrací ke slovanským kořenům a vytváří jedinečnou kombinaci folkloru a současných hudebních směrů. V roce založení vydala Vesna své první EP Bohyně natočené se symfonickým orchestrem. Své debutové album Pátá Bohyně pokřtila na koncertě Vesna Show ve vyprodaném Obecním domě. Zvuk smyčců k hudbě Vesny patří, a proto s Unique Quartet brzy navázala spolupráci.

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Václav Noid Bárta

Rockový a muzikálový zpěvák a skladatel, který ztvárnil velké množství hlavních muzikálových rolí. Na svých rockově laděných koncertech vystupuje společně s kapelou BEK BEK. V roce 2016 se Unique Quartet podílel na jeho sólovém albu Jedinej krok. Od té doby společně odehráli řadu koncertů i koncertních turné. V roce 2019 se sešli na pódiu vyprodaného koncertu ve Foru Karlín.
"S Unique Quartet hraju už třetí turné, točil jsem s nima CD Jedinej krok. Je to užasný kvarteto, s kterým budu do budoucna spolupracovat, protože jsou velice flexibilní, zahrajou cokoliv od klasiky až po metal a navíc jsou to všichni velký sympaťáci!"

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

4 Tenoři

Čtyři muzikáloví sólisté a také držitelé cen Thálie, Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo, vytvořili v roce 2017 vokální seskupení 4 Tenoři. Téhož roku poprvé společně zazpívali za doprovodu symfonického orchestru ve Foru Karlín pod taktovkou Maestra Marcella Roty. Jejich repertoár je složený ze slavných muzikálových árií, hitů Karla Svobody a světových evergreenů. Od roku 2019 je doprovází Unique Quartet a kapela pod vedením pianisty a aranžéra Františka Krtičky.

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Jan Smigmator

Zpěvák a producent, který se jako jeden z mála u nás věnuje tradičnímu jazzu a swingu. V doprovodu velkých bigbandů nebo svého Swinging Quartetu koncertuje doma i v zahraničí. V roce 2015 uvedl v život úspěšný mezinárodní hudební projekt Sinatrology. Na kontě má několik alb, Unique Quartet se podílel na dvou z nich. Na albu Vánoce (2018), na kterém se dokonce rozšířil na Unique Orchestra, a také na posledním CD Smigmator - Gershwin – Winehouse (2019).

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Jitka Zelenková

Majitelka sametového hlasu Jitka Zelenková spolupracuje s Unique Quartet od roku 2018, kdy se setkali při natáčení jejího nejnovějšího CD Intimity. Nejbližší jsou Jitce Zelenkové balady, swingové a jazzové písně a šansony. K příležitosti vydání nového alba si spolu s Unique Quartet a kapelou zahráli v pražské La Fabrice a chystají další spolupráci.

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Radka Fišarová

Radka Fišarová
Šansonová a muzikálová zpěvačka, mnohými přezdívaná jako česká Edith Piaf. Repertoár jejích koncertů je složen především z francouzských a českých šansonů, ale i zhudebněných básní předních českých básníků a muzikálových melodií. A protože k francouzské hudbě neodmyslitelně patří zvuk akordeonu, koncerty Radky Fišarové doprovází svou hrou akordeonista Aliaksandr Yasinski spolu s kapelou Jazz 4. A nově také i spolu se smyčcovým Unique Quartet.

Máte zájem o koncert?

Kontaktujte nás pro další informace.

Koncertní
varianty

Máte zájem o koncert?

Podívejte se na náš repertoár nebo nás kontaktujte pro další informace.

Eventy a jiné
společenské akce

Máte zájem o hudební doprovod k eventu?

Podívejte se, co pro vás můžeme zahrát. Pro další informace a nás můžete kontaktovat.

Co o nás řekli

Ewa Farna

"S klukama mám jen dobrou zkušenost, vždy k projektu přistupovali profesionálně a zodpovědně. Mohli jsme se na ně s kapelou vždy spolehnout a to i při rychloakcích, téměř bez zkoušení, kde se projeví jejich profesionalita, zkušenosti a um, ovládat výborně své nástroje. Točila jsem s nimi desku, vystupovali jsme spolu na mém výročním koncertu 10 let na scéně a když bude další příležitost, určitě zavolám zrovna jim."

Václav Noid Bárta

"S Unique Quartet hraju už třetí turné, točil jsem s nima CD Jedinej krok. Je to užasný kvarteto, s kterým budu do budoucna spolupracovat, protože jsou velice flexibilní, zahrajou cokoliv od klasiky až po metal a navíc jsou to všichni velký sympaťáci!"

Lenny

"Pokud jde o nahrávaní smyčcových partů, vždy se spoléhám na Unique Quartet. Pracujeme spolu teprve druhým rokem, ale zatím se na 100% povedlo vše, na co jsem si pomyslela. Kluci jsou strašně fajn parta a zároveň z nich pokaždé cítím, že mají o úspěch projektu upřímný zájem a dělají vše pro to, aby mohli být při tom. Jsou to profíci a do hraní dávají duši. S takovými lidmi se pak úžasně pracuje!"

Barbora Poláková

"Cítím z kluků pokoru, profesionalitu a nadšení, což je taková magická kombinace. Máme za sebou pár zkoušek a dva koncerty a vždy to byl zážitek! Určitě spolu ještě něco vymyslíme! A navíc jim to teda dost sluší. :)"

Jan Smigmator

"Když jsem v roce 2017 připravoval nahrávání vánočního alba a potřeboval smyčcový orchestr, můj dvorní klavírista a aranžér Vladimír Strnad mi doporučil Šimona Marka a Unique Quartet. Kvarteto se bez problémů rozrostlo na 11členný Unique Orchestra a mé vánoční album zní i díky nim naprosto úžasně. Když jsme pak v roce následujícím chystali společné album s londýnským swingovým zpěvákem a filantropem Mitchem Winehousem (otec Amy Winehouse) věnované hudbě George Gershwina, Unique byl pro mě opět jasnou volbou."

Jan Steinsdörfer

"Pokud produkuju nebo aranžuju píseň a jsou potřeba smyčce (Chinaski, Lenny, Mirai, Ewa Farna), vždy hned volám Šimonovi Markovi a jeho Unique Quartet, který vždy odvedl precizní a rychlou práci bez interpretačních kompromisů."

Radůza

"Moje unikátní spolupráce s jedním z členů Unique Quartet začala již před dvaceti lety, kdy jsem s Vladanem Malinjakem pracovala na hudbě k představení v divadle Archa. Pak jsme se na dlouhý čas jeden druhému ztratili z očí, a proto jsem byla nadšená, když jsme se znovu setkali při natáčení mého CD Gaia nad písničkou Tenkrát v ráji. Nejraději ale vzpomínám na natáčení vánočního alba Studna v poušti, kam už jsem si přizvala kompletní Unique Quartet. Nahrávání pro mě z osobních důvodů bylo velmi komplikované a kluci mě, krom samozřejmé vysoké profesionální úrovně, podpořil i přátelskou atmosférou, nebývalou ochotou a trpělivostí. Moc si přeju, abychom se ještě někdy sešli a já si mohla jejich hru i osobní vřelost užít."

Markéta Procházková

"Myslím, že kluci si právem vybrali název "unique" - protože pro mě naprosto vystihuje jejich čtyřku - oni jsou opravdu jedineční, ojedinělý, unikátní. Hodně štěstí a opět se budu těšit!"
Zobrazit další

Na čem jsme
se podíleli

Karel Gott - Srdce nehasnou
Lucie - Nejlepší, kterou znám
Lenny - No sleep
Mirai - Hometown
Chinaski - Schody
Václav Noid Bárta feat. Eva Burešová - Noc
Lenny - Lovers do (acoustic)
Ewa Farna - Mamo
Barbora Mochowa - The Old House
Barbora Mochowa - Gallery
Lenny - Figure It Out
Jitka Zelenková - Noc a den
Jan Smigmator - Čtyři svíce
David Deyl - A Milion Years Ago
Dara Rolins - Nálada
Dara Rolins - Ver mi
Zobrazit další

Pro koho jsme hráli

Videa dle žánru

Pop & Rock
Klasická hudba
Filmová hudba
Jazz
Seznam skladeb naleznete v našem repertoáru.

Fotogalerie

O nás

Unique Quartet se poprvé objevil na scéně v roce 2016 a ihned od svého vzniku začal intenzivně spolupracovat s osobnostmi současné populární scény a koncertovat s vlastním programem. Kvarteto se věnuje různým hudebním žánrům, od klasické, přes jazzovou až po filmovou a populární hudbu.
Přehled událostí